A Pécsi Gyermekklinikának 5 osztályán, 3 fő látja el a kórházpedagógiai feladatot. A betegséggel küzdő gyermekek kórházban töltött hosszas időszaka alatt a gyermek számára személyre szabott foglalkoztatást tartanak a fejlesztő eszközök segítségével.
Ádámnál 2 évesen, 2025 márciusában kiderült, hogy nyirokrendszerből kiinduló, ritka, rosszindulatú daganata van. Kemoterápiát kapott, majd 2025. december 12-én fenntartó kezelése kezdődött. 2 hetente kell kontrollra utazniuk Mérkről Debrecenbe.
Az alapítványi támogatások legnagyobb forrása a személyi jövedelemadó 1%-os felajánlásai, valamint az
adományok és pályázatok. Mindezeknek köszönhetően az ország minden Gyermek-onkológiai Centrumában
kezelt leukémiás és daganatos gyermek részére tudunk segítséget nyújtani.