Zsófia vérképzőszervi betegségben szenved

Zsófia 750

Zsófi januárban sokat betegeskedett. Kezdetben kék foltok jelentek meg rajta, fáradékony lett, időnként vérzett az orra. Ekkor még nem gondoltunk nagy bajra.

Februárban a háziorvosunk vérvizsgálatra küldte, s mivel az eredménynek nagyon rossz vérképet mutattak, még aznap, 23-án mentővel vitték fel Budapestre, a Heim Pál Gyermekkórház onko-hematológiai osztályára.

Először leukémiára gyanakodtak, de a csontvelő-mintavételek alapján kiderült, hogy úgynevezett mielodiszpláziás szindrómában (vérképzőszervi betegség) szenved. Nem képződik elegendő egészséges vörösvérsejt a szervezetében, a vérlemezkék számának csökkenése véralvadási zavarokat, vérzéseket okoz.

Június 25-én feküdtünk be a Szent László kórházba, itt július 3-án megtörtént a csontvelő transzplantáció. Jelenleg is a kórház területén tartózkodunk egy alapítványi házban, mivel a vizsgálatok gyakorisága és anyagi helyzetünk nem teszi lehetővé haza utazásunkat.

Várhatóan még sokára mehetünk haza, de utána is heti 1-2 alkalommal vissza kell járnunk kontrollra majd, amely utazások lakóhelyünk távolsága miatt, jelentős anyagi megterhelést fog jelenteni számunkra.

Eközben otthon a férjem és a család többi tagja elkezdték a steril körülmények kialakítását gyermekünk számára. Ez azt foglalja magába, hogy a házat teljesen fel kell újítani, eddigi cserépkályhás tüzelés helyett, központi fűtés kell. A házhoz egy plusz szobát kellett toldani, mivel Zsófinak steril szobára van szüksége.

A felújítás, valamint a család heti egyszeri látogatásának költsége, teljesen kimerítette anyagi forrásainkat, ezért szeretném kérni segítségüket! Zsófin kívül még van egy 14 éves fiam és egy 22 éves lányom. Ezért helyzetükre tekintettel kérjük támogatásukat. Bármilyen segítséget szívesen elfogadunk, mivel nagyon nehéz anyagi helyzetben vagyunk. (Édesanyja levele, 2018.10.26.)

ZSÓFIÁT ÖN IS KÖZVETLENÜL TÁMOGATHATJA, HOGY A BETEGSÉG ÁLTAL MEGNÖVEKEDETT KIADÁSOKAT A CSALÁD KÖNNYEBBEN TUDJA ELŐTEREMTENI.

Közlemény: Zsófia 750

Érkeznek a „cipősdoboznyi szeretet” ajándékai és a csokoládék

2018. December 11. Kedd

Felhívásunkra érkeznek a meglepetéssel teli cipősdobozok és a csokoládék, hogy szebbé tegyék a leukémiás és daganatos beteg gyermekek Mikulását és Karácsonyát.
Cipősdoboz és csokigyűjtés részletei: IDE KATTINTVA