Csenge nyirokcsomó daganattal küzd!

Csenge 744

2017. Novemberben kezdődött kislányom betegsége. Fájlalni kezdte a torkát, először háziorvosnál voltam vele, majd Nyírbátorba gyermekorvosnál, aki Nyíregyházára utalta, ahol maradtunk is kivizsgálásra.

Először amoxocilines infúziót kapott a nyirokcsomóra másfél hétig, majd visszahívtak minket hol a fül-orr gégészetre, hol a hematológiára, de állapota nem javult, nőtt a nyirokcsomó a nyakában!

2018.06.15.-én Nyíregyházáról Debrecenbe kerültünk, ahol szövettani vizsgálatra került sor. Amikor megtudtuk az eredményt, egy rémálomba érezte magát az egész család, Csengének (Hodgkin kór) nyirokcsomó daganata van! Kilátástalanak tűnt az egész és hirtelen fel sem fogtam, hogy mi történik.

Kislányomnál kemoterápiás kezelések sorozata kezdődött el. Négy testvére sajnos még nem tudja felfogni, mi történik Csengével, miért kell sokat kórházban lenni vele, csak azt látják, hogy nincs haja és sokat fekszik, mikor otthon van.

2019.01.10.: Jelenleg már kezelést nem kap kislányom, de rendszeresen kell havonta kontroll vizsgálatra járni.

Rendszeresen járunk ellenőrzésekre, ami tőlünk 60 kilométerre található. Saját autóval, se jogosítvánnyal nem rendelkezünk, ezért minden alkalommal autót kell fogadni, mivel betegsége miatt tömegközlekedési eszközökön nem utazhatunk kislányommal. A párom közmunka programba dolgozik. Hatalmas anyagi és lelki terhet jelent a családnak Csenge betegsége!

Bármilyen segítséget szívesen elfogadunk, mivel nagyon nehéz anyagi helyzetben vagyunk. Tartalékaink elfogytak, kiadásaink többszörösére nőttek, ezért szeretném kérni az Önök segítségét. Előre is nagyon szépen köszönöm!
(Édesanyja levele, 2019.01.10.)

CSENGÉT ÖN IS KÖZVETLENÜL TÁMOGATHATJA, HOGY A BETEGSÉG ÁLTAL MEGNÖVEKEDETT KIADÁSOKAT A CSALÁD KÖNNYEBBEN TUDJA ELŐTEREMTENI.

ADÓ 1% FELAJÁNLÁSA

Közlemény: Csenge 744

Kérjük 2019-ben is rendelkezzen adója 1% -ával és segítse a daganatos és leukémiás beteg gyermekek gyógyulását!

3. Juttassa el munkáltatójához vagy, könyvelőjéhez 2019. május 10-ig vagy a bevallástól elkülönülten 2019. május 20-ig közvetlenül a NAV-hoz (APEH-hez) és segítse ezzel a beteg gyermekek gyógyulását!

1.Ha magánszemély, ÁFA fizetésre kötelezett magánszemély, őstermelő, egyéni vállalkozó, akkor 2019. május 20-ig adhatja le adóbevallását a NAV (APEH)-nak és rendelkezhet adója 1+1%-áról.Adószámunk:18557071-1-09

2. Amennyiben rendelkezik ügyfélkapu regisztrációval, akkor itt: Nemzeti Adó és Vámhivatal E-SZJA oldalán keresztül könnyedén kitöltheti adó 1% rendelkező nyilatkozatát már most! Már elérhető!

A kedvezményezett adószáma rovatba írja be kötőjel nélkül a: 18557071-1-09 adószámot, így támogathatja a leukémiás és daganatos beteg gyermekeket.

Bővebb részletekről IDE KATTINTVA olvashat. Fontos! Május 20-ig tud így segíteni a beteg gyermekeken!

(Adóbevallása 2019. március 15-töl lesz elérhető ügyfélkapun keresztül!)

3. Aki nem rendelkezik ügyfélkapuval, március 18-ig telefonon vagy elektronikus úton kérheti, hogy a NAV a bevallási tervezetet papíralapon, postán küldje el önnek. A NAV a kérelem nyilvántartásba vételéről az adózó által választott kapcsolattartási formában tájékoztatja az ügyfelet. Amennyiben nem kéri március 18.-ig a postázást, akkor adóbevallási tervezetét már csak személyesen, a NAV ügyfélszolgálatán tekintheti meg. Adó 1%-át ez esetben is felajánlhatja, Adószámunk: 18557071-1-09

Ha nincs ügyfélkapuja az adó 1 %-áról a 18SZJA-EGYSZA jelű nyomtatványon rendelkezhet amelyet, 2019. május 20-ig küldheti el az adóhivatalhoz postai úton vagy a NAV ügyfélszolgálatain személyesen.

Kérjük, írja be a Remény a Leukémiás Gyermekekért Közhasznú Alapítvány
adószámát: 18557071-1-09 Köszönjük!

Amennyiben az adóbevallás leadásakor nem rendelkezett a jövedelemadó egy százalékáról, később is lehetőség van feladni a rendelkezést; egészen 2019. május 20-ig. ügyfélkapun keresztül elektronikusan, vagy a korábbi években megszokott módon, önállóan lezárt, adóazonosító jelével ellátott postai borítékban (amelyet a ragasztást keresztezve aláírni szükséges) postán vagy a NAV ügyfélszolgálatain személyesen.

Ügyfélkapuja van? Adója 1%-át ajánlja fel elektronikusan!

2019. Február 12. Kedd

Elérhető az adó 1+1% felajánlása azok számára, akik ügyfélkapu regisztrációval rendelkeznek. Mutatjuk mit kell tennie!