Csenge három éves leukémiás kislány!

Csenge 643

A 3 éves kislányom betegsége 2015 decemberben derült ki, fájlalta a lábát, gyenge és étvágytalan lett. Magas láza volt elég sűrűn, ezért orvoshoz vittem, aki többször antibiotikumos kezelést írt elő, ami viszont nem nagyon segített.

Napról napra egyre gyengébb, erőtlenebb lett, ezért döntöttem úgy, hogy inkább kórházba viszem kivizsgálásra. A vizsgálat után kiderült, hogy olyan rossz állapotba került a szervezete, hogy az intenzív osztályra vitték, mivel teljesen oxigén és vérhiányos volt és ki is volt száradva.

Az intenzív osztályon való tartózkodása alatt a vizsgálatokból kiderült, hogy leukémiás a kislányom. Teljesen lesokkolt a hír, nem is akartam elhinni, hogy ez velünk megtörténik. Utána kórházban voltunk többször, egyik kezelés a másik után, mindenféle mellékhatásokkal és gyermekem hangulatváltozásaival.

Augusztus óta gyógyszeres fenntartón vagyunk. Havonta járunk kontrollra. Eddig minden jó nála, nehézségek azok vannak, mert még Csengén kívül van három kiskorú gyerekem. Anyósomnál lakunk, lakáshoz még most sem sikerült jutnunk, ami nagyon rossz. A bejárás a kórházba is nehezen megy, mert nincs autónk és busz járat is ritka. Nehéz anyagi helyzetünkre való tekintettel kérem, támogassák kislányom gyógyulását. Bármilyen apró segítséget szívesen fogadunk. (Édesanyja levele, 2017.01.02.)

CSENGÉT ÖN IS KÖZVETLENÜL TÁMOGATHATJA, HOGY A BETEGSÉG ÁLTAL MEGNÖVEKEDETT KIADÁSOKAT A CSALÁD KÖNNYEBBEN TUDJA ELŐTEREMTENI.

FIGYELEM! Az átutalt összeget célzott adományként kezeli a Remény a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány, és az adományozott teljes összeget az önök által támogatott családhoz továbbítjuk! KÖSZÖNJÜK A CSALÁD TÁMOGATÁSÁT

IDE KATTINTVA

ADÓ 1% FELAJÁNLÁSA

Közlemény: Csenge 643

Kérjük 2017-ben is rendelkezzen adója 1% -ával és segítse a daganatos és leukémiás beteg gyermekek gyógyulását!

3. Juttassa el munkáltatójához 2017. május 10-ig vagy a bevallástól elkülönülten 2017. május 22-ig közvetlenül a NAV-hoz (APEH-hez)!
4. Önadózó, egyéni vállalkozó vagy ÁFA fizetésre kötelezett magánszemély a bevallási csomag “perforált” ívén tudja az adó 1% felajánlását megtenni.
5. Kérjük, a 18557071-1-09 adószámot adja át könyvelőjének és segítse ezzel a beteg gyermekek gyógyulását!

1. Ha egyéni vállalakozó vagy ÁFA bevallásra kötelezett magánszemély, az eva és a kata hatálya alá bejelentkezett egyéni vállalkozó, akkor 2017.február 27-ig adhatja le adóbevallását a NAV (APEH)-nak, a bevallás részét képező önálló EGYSZA lappal együtt, vagy az erre a célra kialakított ​ ​ 16EGYSZA jelű önálló nyomtatványon.

2. Amennyiben magánszemélyként küldi be adóbevallását, az adó 1 %-áról a 16EGYSZA jelű nyomtatványon rendelkezhet amelyet, 2017. május 22-ig küldheti el az adóhivatalhoz.
Mindezt megteheti az ügyfélkapun keresztül elektronikusan, postai úton vagy a NAV ügyfélszolgálatain személyesen.

3. Aki nem rendelkezik ügyfélkapuval, március 15-ig postai úton, SMS-ben vagy elektronikus úton kérheti, hogy a NAV a bevallási tervezetet papíralapon, postán küldje el neki. A kérelemnek tartalmaznia kell az adózó születési időpontját és adóazonosító jelét is. A NAV a kérelem nyilvántartásba vételéről az adózó által választott kapcsolattartási formában tájékoztatja az ügyfelet.

4. Amennyiben munkáltatója készíti el és nyújtja be adóbevallását, akkor a 16EGYSZA jelű nyilatkozatot legkésőbb május 10-ig lezárt borítékban átadhatja munkáltatójának, vagy 2017. május 22-ig papír alapon, vagy elektronikusan közvetlenül eljuttathatja a NAV-nak.

Amennyiben az adóbevallás leadásakor nem rendelkezett a jövedelemadó egy százalékáról, később is lehetőség van feladni a rendelkezést; egészen 2017. május 22-ig. ügyfélkapun keresztül elektronikusan, vagy a korábbi években megszokott módon, önállóan lezárt, adóazonosító jelével ellátott postai borítékban (amelyet a ragasztást keresztezve aláírni szükséges) postán vagy a NAV ügyfélszolgálatain személyesen.

Esély a gyógyulásra-adó 1%

2017. Március 25. Szombat

Mindenkinek 1000 vágya van, a rákos beteg gyermekeknek csak egy van: MEGGYÓGYULNI!
SEGÍTSEN ADÓJA 1%-ÁVAL, HOGY ESÉLYT KAPJANAK A GYÓGYULÁSRA! Adószám: 18557071-1-09