Dorka leukémiája visszatért!

Dorka 719

Dorka 2012-ben, 2 évesen lett leukémiás, ami 1 éves kemoterápia után remisszióba lépett, de újra visszatért a betegsége. Újból kemoterápiás kezelések következtek, melyek nem voltak hatásosak.

Dorka leukémiája visszatért, így 2017. szeptember 27-én csontvelőátültetésre került sor Budapesten, a Szent László kórházban. A transzplantációt a sejtek harca követte, így kortikoszteroidokat kapott. Ennek következménye magas vércukorszint lett, ezért hosszú időn keresztül napi öt alkalommal inzulint kapott, szigorú diéta mellett. Ezt végig hasmenés is követte. Utána baktériumos fertőzése lett a vizeletben, majd lázas periódusok, ez mind kórházi ellátást igényelt. Harmincnaponta végeztek csontvelővizsgálatot és lumbálást is.

Lassan haladtunk előre, a Déméter házból (szülői ház) jártunk kontroll vizsgálatokra. Sűrűn kapott sejtnövelőt is, így nem hagyhattuk el a kórház területét. Nagyon nehéz időszak volt ez távol az otthontól, családtól! Több, mint félév után erősödött meg annyira, hogy most hazajöhettünk Vajdaságba, és innen fogunk járni kontrollra 10-12 naponta, ha jó lesz a vérképe!

Aggódunk a nagy távolság miatt, mert ha baj lesz, gyorsan a kórházban kell lennünk! Az út oda-vissza 600 km-t tesz ki, ami nagyon fárasztó még Dorka számára, de igyekszünk feltöltődni itthon és felerősíteni a szervezetét, természetesen steril körülmények között!

Minden jó szándékú segítséget köszönettel fogadjuk, hosszú utazások, kontrollvizsgálatok és harcok sorozata vár még ránk, de bízunk benne, hogy Dorka meggyógyul és egy boldogabb életet tudunk neki biztosítani!
(Édesanyja levele, 2018.04.10.)

DORKÁT ÖN IS KÖZVETLENÜL TÁMOGATHATJA, HOGY A BETEGSÉG ÁLTAL MEGNÖVEKEDETT KIADÁSOKAT A CSALÁD KÖNNYEBBEN TUDJA ELŐTEREMTENI.

Amennyiben magánszemélyként küldi be adóbevallását, és rendelkezik ügyfélkapu regisztrációval,
akkor itt:Nemzeti Adó és Vámhivatal E-SZJA oldalán keresztül könnyedén kitöltheti rendelkező nyilatkozatát és adóbevallását is ellenőrizheti.

A kedvezményezett adószáma rovatba írja be kötőjel nélkül a:18557071-1-09 adószámot,
így támogathatja a leukémiás és daganatos beteg gyermekeket.
Bővebb részletekről IDE KATTINTVA olvashat. Fontos! Március 05-től már elérhető!

Közlemény: Dorka 719

Akut leukémia tünetei és kezelése

2018. Április 25. Szerda

A betegség diagnosztizálása kétféleképpen történhet. Az egyik lehetőség, hogy a beteg tünetei - például a fáradékonyság, a vérszegénység miatti panaszok, a bőrvérzés vagy a fertőzésekre való hajlam - miatt keresi föl az orvost.