Dorka küzdelme a leukémiával!

Dorka 719

Küzdelmünk 2012-ben kezdődött,amikor Dorka 2 évesen leukémiás lett. Egy éves kemoterápia alatt agyhártyagyulladást is kapott, intenzív osztályra került emiatt, majd csontosodás indult el az izomzatában!

Később VP söntöt építettek be a koponyájába, de végül sikerült felépülnie és remisszióba lépett a betegsége.

Előzmények: 2017 januárjában visszatért betegsége, újabb kemoterápiás kezelések következtek, de mivel nem voltak hatásosak, így 2017.09.27-én csontvelőátültetésre került sor Budapesten a Szent László kórházban. Donora a 16 éves bátyja, Gábor volt. A transzplantációt a sejtek harca követte, így kortikoszteroidokat kapott, melynek következménye magas vércukorszint lett, ezért hosszú időn keresztül inzulint is kapott szigorú diéta mellett. Hasmenés, infúziós táplálás, baktériumos fertőzések következtek a vizeletben, ezért sokáig a kórházban tartózkodtunk.

Több mint fél év után jöhettünk haza Vajdaságba, ahonnan most 10-14 naponta járunk vissza kontroll vizsgálatokra. Az utazás 5-6 óráig tart, ami nagyon fárasztó még Dorkának, főleg a csontosodása (kalcifikáció) miatt, ami igen megnehezíti a mozgását.

Itthon nagyon óvakodnia kell a fertőzésektől, steril körülményeket biztosítunk a számára, nem mehet közösségbe és ezt lelkileg nagyon nehéz elviselnie ennyi kórházi bezártság után.
Gyógyszereket folyamatosan szed, mégis megerősödnek a vizeletben lévő baktériumok, melyek fájdalmas, csípős tünetet adnak.

2018.09.22.:

Kéthetente járunk kontroll vizsgálatokra, vérvételre. Csontvelővétele a héten volt Dorkának,a transzplantáció egy éves ellenőrzése miatt. Mivel súlyos rohama is volt a kemoterápia alatt, így neurológus vizsgálja folyamatosan, rendszerint EEG felvételt készítve. A csontosodás miatt ortopédvizsgálat, majd pedig rehabilitáció fog következni az izomzat erősítése és a mozgás könnyítése céljából. A védőoltásokat is most kezdte felvenni, tehát teljesen védtelen még a betegségekkel szemben.

Nagyon sűrűn kell még megtennünk ezt a hosszú és Dorka számára fárasztó utat Vajdaságból Budapestre, de töretlenül bízunk a gyógyulásában! Ezen utazások egyre jobban megterhelik családunk anyagi helyzetét, de mivel hosszú ideig szüksége lesz még rá, ezért mindenki segítségét szeretettel megköszönjük! (Édesanyja levele)

DORKÁT ÖN IS KÖZVETLENÜL TÁMOGATHATJA, HOGY A BETEGSÉG ÁLTAL MEGNÖVEKEDETT KIADÁSOKAT A CSALÁD KÖNNYEBBEN TUDJA ELŐTEREMTENI.

Közlemény: Dorka 719

Érkeznek a „cipősdoboznyi szeretet” ajándékai és a csokoládék

2018. December 11. Kedd

Felhívásunkra érkeznek a meglepetéssel teli cipősdobozok és a csokoládék, hogy szebbé tegyék a leukémiás és daganatos beteg gyermekek Mikulását és Karácsonyát.
Cipősdoboz és csokigyűjtés részletei: IDE KATTINTVA