Níla másodjára sem adja fel, újra küzd a rákkal!

Níla 561

Nílánál 2013-ban diagnosztizáltak 3. stádiumú Wilms tumort. Hosszú és fájdalmas kezelések vártak rá, kemoterápia, 8 órás komplikált műtét a terjeszkedő tumor miatt, majd párhuzamosan kapott besugárzást is a kemoterápia mellé.

3 évvel a kezelések befejezése után, erős fájdalmat érzett a bal csípőjében, s 2 napra le is bénult. Elsőre izomgyulladásra mondott betegségből egy véletlen vérvétel során kiderült, hogy Leukémiás lett Níla.

Níla kezelése folyamatosan tart, 5 éve megkeseríti életét a betegség! 2017. novembere óta a második rákkal küzd, jelenleg Akut Lymfoblastos Leukémiában szenved, azon belül is Philadelphia Positive.

Az első betegsége is nagyon nehéz volt, mert rengeteg kemóra, műtétre, s besugárzásra is szükség volt, most pedig egyetlen esélye a csontvelő transzplantáció volt, ami kezdetben sajnos nem volt elérhető, mert sokáig nem reagált kislányom a kezelésekre, azonban tavaly nyáron sikeresen megkapta az új idegen donoros csontvelőt gyermekem.

Nagyon nehéz, fájdalmas küzdelmei vannak, nagyon erős hasgörcsök, fél éven át tartó hasmenés, bőr sebek, alultápláltság miatt gyomorszonda vetődött fel, 24 órás fájdalomcsillapítókat kapott, azon belül morfiumot! A szívét sajnos megterhelte a rengeteg kemoterápia, ami miatt szívgyógyszert szed, hogy segítsen a megfelelő pumpálásban, mert olyan, mintha megállás nélkül futna, s ezt nem bírja.

Jelenleg vérképe erősödésére várnak az orvosok, mert bár a transzplantáció megtörtént, újabb kemoterápiára van szüksége, amit altatásban közvetlenül a gerincvelőbe juttatnak! Valamint szeme pupillájának változása miatt felvetődött a rák bekerülése a központi idegrendszerbe, az agyba, amit vizsgálnak.

Ezúton szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy mindennemű támogatást elfogadunk Níla részére, mivel sajnos nehéz anyagi helyzetben élünk,s már a mindennapi utazási költségeket is egyre nehezebben bírjuk.
Nagyon szépen megköszönnénk támogatásukat!
(Édesapja levele, 2019.01.02.)

NÍLÁT ÖN IS KÖZVETLENÜL TÁMOGATHATJA, HOGY A BETEGSÉG ÁLTAL MEGNÖVEKEDETT KIADÁSOKAT A CSALÁD KÖNNYEBBEN TUDJA ELŐTEREMTENI.

Közlemény: Níla 561

Kérjük 2019-ben is rendelkezzen adója 1% -ával és segítse a daganatos és leukémiás beteg gyermekek gyógyulását!

3. Juttassa el munkáltatójához vagy, könyvelőjéhez 2019. május 10-ig vagy a bevallástól elkülönülten 2019. május 20-ig közvetlenül a NAV-hoz (APEH-hez) és segítse ezzel a beteg gyermekek gyógyulását!

1. Ha egyéni vállalakozó vagy ÁFA bevallásra kötelezett magánszemély, az eva és a kata hatálya alá bejelentkezett egyéni vállalkozó, akkor 2019. február 25-ig adhatja le adóbevallását a NAV (APEH)-nak. Ha adója 1%-áról nem rendelkezett, azt utólagosan is megteheti a bevallás részét képező 17EGYSZA jelű önálló nyomtatványon, 2019. május 20-ig. Adószámunk: 18557071-1-09

Ha nincs ügyfélkapuja az adó 1 %-áról a 18EGYSZA jelű nyomtatványon rendelkezhet amelyet, 2019. május 20-ig küldheti el az adóhivatalhoz postai úton vagy a NAV ügyfélszolgálatain személyesen.

Amennyiben az adóbevallás leadásakor nem rendelkezett a jövedelemadó egy százalékáról, később is lehetőség van feladni a rendelkezést; egészen 2019. május 20-ig. ügyfélkapun keresztül elektronikusan, vagy a korábbi években megszokott módon, önállóan lezárt, adóazonosító jelével ellátott postai borítékban (amelyet a ragasztást keresztezve aláírni szükséges) postán vagy a NAV ügyfélszolgálatain személyesen.

Adóbevallás 2019: itt vannak a legfontosabb tudnivalók!

2019. Január 21. Hétfő

Összefoglaltuk az adóbevallási határidőket és a legfontosabb tudnivalókat, így minden információt itt egy helyen megtudhat!