Ábel küzdelme a leukémiával-harc a gyógyulásáért!

Ábel 666

2016. április 22-én, védőnői ellenőrzésre mentünk ahol az orvos Ábel pocakjának bal oldalán kis kitüremkedést tapintott. Arra kért menjünk már egy ultrahang vizsgálatra.

Másnap lépmegnagyobbodás után, sajnos leukémiát is diagnosztizáltak nála, amelynek egy nagyon ritka módozatával állunk szemben, ami meglehetősen kevés esetet produkált eddig Magyarországon, ennek az is lehet az oka, hogy Ábel édesapja Ghánai!

A csontvelő mintából kiderült, hogy Ábel kis szervezetének a betegség legveszélyesebb fajtájával, az Acut Myeloid Leukémiával kell megküzdenie. Az orvosok azt is megállapították, hogy rákos sejtek 61%-ban vannak jelen a csontvelőjében.

Ábelnek kemoterápiás kezelést kell kapnia, a csontvelő biopszia mutatja majd meg, hogy ez hatásos-e. Amennyiben a kezelés nem hoz eredményt, illetve a citogenetikai vizsgálat genetikai rendellenességet állapít meg, az orvosok tájékoztatása szerint csontvelő transzplantációra lesz szükség.

Kisfiam kezelése intenzív 2 év, amelyben van 5 kemoterápia, ami minimum hat hónap folyamatos kórházi bent lét ez után következő időszakban havonta négy napos kezelés van. Most jelen pillanatban már jó isten segítségével túl vagyunk a hat hónapon és elkezdtük a fenntartó kezelést.

Most a legfontosabb hogy, a kemoterápiás kezeléstől legyengült szervezetét meg kell óvni a fertőzésektől, betegségektől. Ezért fokozottan figyelni kell, a higiéniára, az egészséges táplálkozásra és megfelelő öltözködésre. Természetesen ehhez igyekszünk megteremteni az anyagi feltételeket, ami nagyon nehéz!

2017.07.10.: Folyamatosan járunk kórházba, minden hónapban megviseli a kezelés. Nagyon félünk, mert kisfiamnak az egyik kemoterápia után visszatérő mellékhatás alakult ki, a clostridium baktérium. Ezt próbáljuk elkerülni, ezért vigyázni kell ne legyünk betegek, ne kelljen antibiotikumot kapni, mert abban a pillanatban jön a baktérium.

2017.10.24.: Ábel küzdelme leukémiával 2016.04.23-án kezdődött, azóta folyamatos kórházi kezelés alatt állt. Most kicsit várnunk kell. Három hónap múlva lesz a csontvelő biopszia ami kimutatja milyen hatással volt a kicsi testének a terápia. Nagyon reménykedünk és bízunk, hogy jó eredményeket kapunk.

Ábel jelenlegi állapota sajnos kicsit gyenge. Most sajnos már másodszor rövid időn belül beteg. Kisfiam szervezetében az egyik kemoterápia mellékhatása clostridium baktérium kialakulását eredményezte. Ami most is jelentkezett, így most épp annak leküzdése a feladat jelen pillanatban. Ez a baktérium hasmenéssel, hányással jár ezért gyenge kicsi szervezete, ezért étvágya jelenleg sincs!

A küzdelmet egy percre sem adjuk fel, Ábelnek meg kell gyógyulnia. Mivel mindennel lemaradtunk, nemrég tanultunk meg menni és kezdünk beszélni is.

2018.02.19.:
Debrecenből hazafelé a kontroll vizsgálatból lerobbant az autónk, hirtelen kellet fékezni mert megálltak előttünk, így hogy ne rohanjak beléjük oldalra húztam a kormányt, belementünk egy árokba nem lett semmi bajunk de a fékcső és a benzincső megsérült így tréner hozott haza minket. Nehéz napunk volt, egy régi kocsi de nekünk nagy szükség van rá nélküle nehéz helyzetben vagyunk. Eddigi rossz anyagi körülményeinket az még súlyosbítja, hogy tréner nagyon sokba került, kis tartalékunk oda.
Miből csináltatjuk meg az autót az jó kérdés, mert elsőre
70.000.- forintos javítást mondtak, de a végét nem tudni. Ábel állapota kielégítő a csontvelő biopszia eredmény negatív rendszeres kontrollra járunk. A következő feladatunk a védőoltások pótlása, mert Ábel 8 hónaposan lett beteg így szinte minden kimaradt. 2 oltásért fizetni kell majd ami 20-20 ezer forint lesz, dehogy miből még nem tudom.

A családunk sajnos nagyon rossz anyagi helyzetben van, Ábelt élettársammal nevelem, de sajnos csak nekem van jövedelmem GYED-en vagyok. Párom, mivel Ghánai származású jelen pillanatban alkalmi munkát vállal, jövedelmünk kiegészítése érdekében.Anyagi helyzetünket még súlyosbítja, hogy beteg édesapámat is mi gondozzuk.

Tisztelettel kérem, akinek lehetősége van, segítse kisfiam gyógyulását.
Bármilyen támogatás nagyon nagy segítséget jelent számunkra.

(Édesanyja levele, 2018.02.19.)

ÁBELT ÖN IS KÖZVETLENÜL TÁMOGATHATJA, HOGY A BETEGSÉG ÁLTAL MEGNÖVEKEDETT KIADÁSOKAT A CSALÁD KÖNNYEBBEN TUDJA ELŐTEREMTENI.

Nézze meg, hogyan segíthet adója 1%-ával: IDE KATTINTVA

Közlemény: Ábel 666

Citera felajánlással Lázárka gyógyulásáért

2018. Február 20. Kedd

2018-ban Soós János úr megkereste a Remény a Leukémiás Gyermekekért Alapítványt, hogy 2 db általa készített „Népi Iparművészeti Alkotásnak” minősített hangszert felajánl egy a honlapon a „Támogatható gyermekek” rovatban lévő egyik beteg gyermek segítésére.