Máriának kiújult az agydaganata, 5 órás műtétje volt!

Mária 675

Gyermekemnél 2015 februárjában észrevettem, hogy fájlalja a fejét és emellett folyamatosan hányt, járása bizonytalanná vált. Elvittem orvoshoz, aki azonnal beutalta kislányomat vizsgálatokra.

Kórházban az orvosok közölték velem a rossz hírt, hogy Máriának rosszindulatú agykamra daganata van. Másnap azonnal megoperálták. Akkor 3 napig folyamatosan altatták, a tumort teljesen nem lehetett eltávolítani, csak a 90%-át.

Pár hónap múlva csináltak egy kontroll MRI vizsgálatot. Ekkor kiderült, hogy nőtt a daganat, ezért megint másodszor is megműtötték. A daganat akkori méretének 85%-át el tudták távolítani, mivel a daganat kisebb része olyan idegszálakhoz tapadt, hogy érzékeit elveszíthette volna.

2016 Januári MRI vizsgálat után orvosok úgy döntöttek, hogy gyermekemnél kemoterápiát kell alkalmazni. 85 hét kezelést írtak elő, amely 2017 októberében ért végett.

2017. június: Máriával mostanában többet vagyunk Pécsen a kórházban, kanült is el kellett távolítani mert begennyesedett.

2017.10 25.: 85 hét kemoterápia befejeződött, viszont a daganat sajnos nem lett kisebb. Rendszeresen kell mennünk a kórházba, az elmúlt időszakban is sokat utaztunk.

2018.03.07.: Mária állapota még most sem javult, de nem rosszabbodott. Sajnos nagyon gyenge az immunrendszere, így sokszor beteg. Várjuk az orvosok értesítését hogy mikor lesz mr vizsgálat!

2018.06.13.: Kislányommal többször megyünk Pécsre hiszen gyógyszereket szed, mivel epilepsziás, a tumor nem változott se rossz se jó irányban.

2018.08.02.: Jelenleg kontrollokra járunk, oltásait megkapta, hamarosan MR vizsgálata lesz Pécsen.

2018.10.10-én megoperálták kislányomat, mert a kemoterápia befejeztével a soron következő szeptemberi Mr vizsgálat háromszoros növekedést mutatott. Az orvosok megbeszélték ezt követően, hogy meg fogják műteni Máriát. Októberi Mr vizsgálat is növekedést irt le, ezek után október 10.-én megműtötték. A műtét 5 órát vett igénybe. Folyamatosan altatták és annyit mondott az orvos hogy a 99%át ki tudták venni a tumornak. Sajnos most bénulást állapítottak meg az orvosok.

2019.01.02: Kislányomat 2018. október 10-én megműtötték, ami miatt sok minden változott. Újból tanult járni, beszélni, ülni. Azóta voltunk kontrollon és az orvos közölte, hogy Máriát egyenlőre engedik óvodába és nem kell semmiféle terápia. Januárban lesz a következő MR vizsgálat.

A családunk sajnos nagyon rossz anyagi helyzetben van, Máriát és testvérét egyedül nevelem, albérletben élünk, jövedelmem GYES és családi pótlék. Ebből a kevés pénzből nehezen lehet megélni, nem hogy beteg gyermeknek biztosítani a megfelelő körülményeket.

Tisztelettel kérem, akinek lehetősége van, segítse kislányom gyógyulását.
Bármilyen támogatás nagyon nagy segítséget jelent számunkra.
(Mária Édesanyjának levele, 2019. január 04.)

MÁRIÁT ÖN IS KÖZVETLENÜL TÁMOGATHATJA, HOGY A BETEGSÉG ÁLTAL MEGNÖVEKEDETT KIADÁSOKAT A CSALÁD KÖNNYEBBEN TUDJA ELŐTEREMTENI.

ADÓ 1% FELAJÁNLÁSA

Közlemény: Mária 675

Kérjük 2019-ben is rendelkezzen adója 1% -ával és segítse a daganatos és leukémiás beteg gyermekek gyógyulását!

3. Juttassa el munkáltatójához vagy, könyvelőjéhez 2019. május 10-ig vagy a bevallástól elkülönülten 2019. május 20-ig közvetlenül a NAV-hoz (APEH-hez) és segítse ezzel a beteg gyermekek gyógyulását!

1.Ha magánszemély, ÁFA fizetésre kötelezett magánszemély, őstermelő, egyéni vállalkozó, akkor 2019. május 20-ig adhatja le adóbevallását a NAV (APEH)-nak és rendelkezhet adója 1+1%-áról.Adószámunk:18557071-1-09

2. Amennyiben rendelkezik ügyfélkapu regisztrációval, akkor itt: Nemzeti Adó és Vámhivatal E-SZJA oldalán keresztül könnyedén kitöltheti adó 1% rendelkező nyilatkozatát már most! Már elérhető!

A kedvezményezett adószáma rovatba írja be kötőjel nélkül a: 18557071-1-09 adószámot, így támogathatja a leukémiás és daganatos beteg gyermekeket.

Bővebb részletekről IDE KATTINTVA olvashat. Fontos! Május 20-ig tud így segíteni a beteg gyermekeken!

(Adóbevallása 2019. március 15-töl lesz elérhető ügyfélkapun keresztül!)

3. Aki nem rendelkezik ügyfélkapuval, március 18-ig telefonon vagy elektronikus úton kérheti, hogy a NAV a bevallási tervezetet papíralapon, postán küldje el önnek. A NAV a kérelem nyilvántartásba vételéről az adózó által választott kapcsolattartási formában tájékoztatja az ügyfelet. Amennyiben nem kéri március 18.-ig a postázást, akkor adóbevallási tervezetét már csak személyesen, a NAV ügyfélszolgálatán tekintheti meg. Adó 1%-át ez esetben is felajánlhatja, Adószámunk: 18557071-1-09

Ha nincs ügyfélkapuja az adó 1 %-áról a 18SZJA-EGYSZA jelű nyomtatványon rendelkezhet amelyet, 2019. május 20-ig küldheti el az adóhivatalhoz postai úton vagy a NAV ügyfélszolgálatain személyesen.

Kérjük, írja be a Remény a Leukémiás Gyermekekért Közhasznú Alapítvány
adószámát: 18557071-1-09 Köszönjük!

Amennyiben az adóbevallás leadásakor nem rendelkezett a jövedelemadó egy százalékáról, később is lehetőség van feladni a rendelkezést; egészen 2019. május 20-ig. ügyfélkapun keresztül elektronikusan, vagy a korábbi években megszokott módon, önállóan lezárt, adóazonosító jelével ellátott postai borítékban (amelyet a ragasztást keresztezve aláírni szükséges) postán vagy a NAV ügyfélszolgálatain személyesen.

Ügyfélkapuja van? Adója 1%-át ajánlja fel elektronikusan!

2019. Február 12. Kedd

Elérhető az adó 1+1% felajánlása azok számára, akik ügyfélkapu regisztrációval rendelkeznek. Mutatjuk mit kell tennie!