Agydaganata van a 4 éves Lalikának

Lajos 692

Történetünk 2017. január első napjaiban kezdődött, amikor kisfiunk Lalika bicegni, kezdett, ami napról napra egyre erősebb lett, valamint jobb szeme becsúszott, folyatta a nyálát, a folyadékot félrenyelte.

Szemmel látható volt, hogy a jobb oldala nem úgy működött, ahogy kellene. Férjemmel úgy döntöttünk, hogy Debrecenbe visszük a sürgősségire, ahol kivizsgálást javasoltak.

Először neurológus vizsgálta, aki azonnali MR vizsgálatot kért, ami sajnos kimutatta, hogy agydaganata van.
Leírni nem tudom, mit éreztem akkor. Átkerültünk a gyermek hematológiára. Az idegsebész elmondta, hogy olyan rossz helyen van a daganat, hogy még egy szövettani mintavétel is végzetes lenne, mert az agytörzsben helyezkedik el. Nem volt más lehetőség csak a sugárkezelés, gyógyszeres kemoterápiával kombinálva. 2 hónapig voltunk kórházban.
Február elején elkezdtük a kezeléseket és napról napra jobban lett Lalika, majd amikor végeztünk a sugárral, rá két hétre úgy ébredt, hogy megint alig tudja használni a jobb oldalát.

2017.06.15.: Jelenleg kapja a gyógyszeres kemoterápiát, folyamatos vérkép ellenőrzés alatt. Járnunk kell gyógytornászhoz, mivel a jobb oldala sokkal gyengébb, ez a szomszéd városban van, ami elég nagy gondot okoz, mind fizikailag, mind anyagilag, mivel van egy 5 hónapos pici testvére Lalikának és az állandó ingázás nem egyszerű.

2017.10.24.: Jobb oldala még gyengébb, mint nyár elején volt, ezért állandó fejlesztésre van szüksége! A jobb kezét minimálisan tudja használni.

2018.02.18.: Kisfiam mozgása, jobb oldali gyengesége javult. Cbd olajat kezdtük el neki adni, de anyagilag nagyon sok. Heti egy alkalommal gyógytornára járunk. Újabb kezelést kap 2 hetente, ami infúziós. Február végén lesz a következő Mr vizsgálat, amit már nagyon várunk.

2018 Március 12.-én Mr vizsgálata volt Lalikának, aminek az eredménye jó lett, zsugorodott a daganat! De az örömben van egy kis szomorúság is, mivel port beültetésre volt szükség és intenzív osztályon kellett tölteni egy napot. A port egy hét alatt szétcsúszott, meg kell ismételni a műtétet. Lalikát nagyon megviseli lelkileg, hogy kórházban kell lenni.

Nehéz az anyagi helyzetünk, nagyon sok a kiadásunk. Az elmúlt hónapban minden héten menni kellett Debrecenbe, volt olyan hogy 2-szer is. December óta cbd olajat kap Lalika, ami egy hónapra 150 ezer forint. Minden segítséget nagyon köszönünk!

Egy fizetésből élünk, férjem dolgozik. Én gyest és családi pótlékot kapok a gyerekekre, ami a vitaminokra, utazásra el is megy. Nagyon nehéz, mert még lakáshitelt is kell fizetnünk. Gyógymasszőrre is szüksége lenne, hogy az elnyomott idegszálak miatt a vérkeringést javítsuk a jobb oldalában.
Ehhez szeretném kérni a segítségüket, minden apró segítségnek nagyon örülünk!
(Édesanyja levele, 2018.03.16.)

LAJOST ÖN IS KÖZVETLENÜL TÁMOGATHATJA, HOGY A BETEGSÉG ÁLTAL MEGNÖVEKEDETT KIADÁSOKAT A CSALÁD KÖNNYEBBEN TUDJA ELŐTEREMTENI.

Nézze meg, hogyan segíthet adója 1%-ával: IDE KATTINTVA

Amennyiben magánszemélyként küldi be adóbevallását, és rendelkezik ügyfélkapu regisztrációval,
akkor itt:Nemzeti Adó és Vámhivatal E-SZJA oldalán keresztül könnyedén kitöltheti rendelkező nyilatkozatát és adóbevallását is ellenőrizheti.

A kedvezményezett adószáma rovatba írja be kötőjel nélkül a:18557071-1-09 adószámot,
így támogathatja a leukémiás és daganatos beteg gyermekeket.
Bővebb részletekről IDE KATTINTVA olvashat. Fontos! Március 05-től már elérhető!

Közlemény: Lajos 692

20 beteg gyermek részére: 270.312.- Ft adomány! Köszönjük!

2018. Június 04. Hétfő

Májusban 270.312.- forint célzott támogatás érkezett 20 beteg gyermek részére, amelyet ezúton is szeretnénk megköszönni az adományozóknak, a családok nevében.