Katarina 3 éves leukémiás kislány

Katarina 595

Katarina 1 éves koráig nem volt beteg, majd belázasodott és többszöri orvosi vizsgálatok után a csontvelő vétel mutatta ki, hogy súlyosan agresszív leukémiája van.

Összeomlottunk, hiszen kislányunk most kezd el járni, gagyarászni és hirtelen tűszúrások sokasága vérvétel, vérvétel hátán és idegen fehér köpenyes orvosok vették körül. Megkaptuk a kemoterápiás kezeléseket az előírások szerint, ami önmagában is nehéz, mert most az örökmozgó kislányunk ágyhoz van kötve. Majd jöttek a kemoterápia mellékhatásai, magas láz, allergiás reakció, alacsony sejtszám, étvágytalanság és hasmenés. Nagyon sokat voltunk infúzión, hiszen hol vért vagy kemót vagy trombocitát kaptunk!

Majd megtörtént a csontvelő-transzplantáció hála istenek zökkenőmentesen. Most már végre itthon van Katarina, de az anyagi kiadások nem csökkentek. Kéthetente járunk kontrollra és csak pasztőrözött inni valókat ihat. Ennek ellenére annak örülünk, hogy végre a kis hősünk haza került a családjához.

Katarina csontvelő eredménye jó lett, csak most fellépett nála ízületi gvhd, amitől nem tudja kiegyenesíteni az ujjait és a lábát ezért most masszázsra és gyógytornára járunk. Állapota változatlan, azt mondta a főorvosnő, hogy már javulás nem is várható, mármint az ízületi gvhd-vel kapcsolatban. Nem olyan a mozgása se, mint egy egészséges kislánynak. Még mindig járunk gyógytornára masszázsra és ergoterápiára hogy az állapota ne romoljon.

Anyagilag nagyon tönkre mentünk, ezért kérem a segítséget, hogy a fejlesztő foglalkozásokra tudjuk hordani. Szívesen fogadunk minden segítséget! (Édesanyja levele, 2017.01.02.)

KATARINÁT ÖN IS KÖZVETLENÜL TÁMOGATHATJA, HOGY A BETEGSÉG ÁLTAL MEGNÖVEKEDETT KIADÁSOKAT A CSALÁD KÖNNYEBBEN TUDJA ELŐTEREMTENI.

IDE KATTINTVA

ADÓ 1% FELAJÁNLÁSA

Közlemény: Katarina 595

Kérjük 2017-ben is rendelkezzen adója 1% -ával és segítse a daganatos és leukémiás beteg gyermekek gyógyulását!

3. Juttassa el munkáltatójához 2017. május 10-ig vagy a bevallástól elkülönülten 2017. május 22-ig közvetlenül a NAV-hoz (APEH-hez)!
4. Önadózó, egyéni vállalkozó vagy ÁFA fizetésre kötelezett magánszemély a bevallási csomag “perforált” ívén tudja az adó 1% felajánlását megtenni.
5. Kérjük, a 18557071-1-09 adószámot adja át könyvelőjének és segítse ezzel a beteg gyermekek gyógyulását!

1. Ha egyéni vállalakozó vagy ÁFA bevallásra kötelezett magánszemély, az eva és a kata hatálya alá bejelentkezett egyéni vállalkozó, akkor 2017.február 27-ig adhatja le adóbevallását a NAV (APEH)-nak, a bevallás részét képező önálló EGYSZA lappal együtt, vagy az erre a célra kialakított ​ ​ 16EGYSZA jelű önálló nyomtatványon.

2. Amennyiben magánszemélyként küldi be adóbevallását, az adó 1 %-áról a 16EGYSZA jelű nyomtatványon rendelkezhet amelyet, 2017. május 22-ig küldheti el az adóhivatalhoz.
Mindezt megteheti az ügyfélkapun keresztül elektronikusan, postai úton vagy a NAV ügyfélszolgálatain személyesen.

3. Aki nem rendelkezik ügyfélkapuval, március 15-ig postai úton, SMS-ben vagy elektronikus úton kérheti, hogy a NAV a bevallási tervezetet papíralapon, postán küldje el neki. A kérelemnek tartalmaznia kell az adózó születési időpontját és adóazonosító jelét is. A NAV a kérelem nyilvántartásba vételéről az adózó által választott kapcsolattartási formában tájékoztatja az ügyfelet.

4. Amennyiben munkáltatója készíti el és nyújtja be adóbevallását, akkor a 16EGYSZA jelű nyilatkozatot legkésőbb május 10-ig lezárt borítékban átadhatja munkáltatójának, vagy 2017. május 22-ig papír alapon, vagy elektronikusan közvetlenül eljuttathatja a NAV-nak.

Amennyiben az adóbevallás leadásakor nem rendelkezett a jövedelemadó egy százalékáról, később is lehetőség van feladni a rendelkezést; egészen 2017. május 22-ig. ügyfélkapun keresztül elektronikusan, vagy a korábbi években megszokott módon, önállóan lezárt, adóazonosító jelével ellátott postai borítékban (amelyet a ragasztást keresztezve aláírni szükséges) postán vagy a NAV ügyfélszolgálatain személyesen.

Adóbevallás ma éjfélig

2017. Május 22. Hétfő

A 2016-os jövedelmekről szóló adóbevallás 2017 évi beadási határideje: 2017. május 22. Ma éjfélig kell így beadni adóbevallását!
1+1 százalék felajánlásáról se felejtkezzen el!