Szeretne segíteni? Önnek semmibe nem kerül!

Beteg gyermeknek

Adóbevallás 2018-Most Ön is segíthet! Ajánlja fel a Beteg Gyermekek javára adója 1%-át. Mentsen életet! Adószám: 18557071-1-09

ADÓ 1% felajánlása

ADÓJA 1%-ÁVAL SEGÍTSEN A RÁKOS GYERMEKEKNEK!

Országosan évente 300 gyermeknél diagnosztizálnak leukémiás vagy daganatos megbetegedést.
SEGÍTSEN ADÓJA 1%-ÁVAL, HOGY ESÉLYT KAPJANAK A GYÓGYULÁSRA A BETEG GYERMEKEK! Adószám: 18557071-1-09

1. Amennyiben magánszemélyként küldi be adóbevallását, és rendelkezik ügyfélkapu regisztrációval,
akkor itt: Nemzeti Adó és Vámhivatal E-SZJA oldalán keresztül könnyedén kitöltheti rendelkező nyilatkozatát és adóbevallását is ellenőrizheti.

A kedvezményezett adószáma rovatba írja be kötőjel nélkül a: 18557071-1-09 adószámot, így támogathatja a leukémiás és daganatos beteg gyermekeket. A kötőjelet a rendszer automatikusan teszi be, ön csak a számokat írja be.
Bővebb részletekről IDE KATTINTVA olvashat. Fontos! Március 05-től már elérhető!

2
. Aki nem rendelkezik ügyfélkapuval, március 19-ig telefonon vagy elektronikus úton kérhette, hogy a NAV a bevallási tervezetet papíralapon, postán küldje el önnek. A NAV a kérelem nyilvántartásba vételéről az adózó által választott kapcsolattartási formában tájékoztatja az ügyfelet. Amennyiben nem kéri március 15.-ig a postázást, akkor adóbevallási tervezetét már csak személyesen, a NAV ügyfélszolgálatán tekintheti meg. Adó 1%-át ez esetben is felajánlhatja, Adószámunk: 18557071-1-09

3. Ha egyéni vállalkozó vagy ÁFA bevallásra kötelezett magánszemély, az eva és a kata hatálya alá bejelentkezett egyéni vállalkozó, akkor 2018. február 26-ig adhatta le adóbevallását a NAV (APEH)-nak. Ha adója 1%-áról nem rendelkezett, azt utólagosan is megteheti a bevallás részét képező 17EGYSZA jelű önálló nyomtatványon, 2018. május 22-ig. Adószámunk: 18557071-1-09

Amennyiben ön ügyfélkapu regisztrációval rendelkezik, úgy március 05-től elektronikusan is megtekintheti a NAV által elkészített adóbevallás tervezetét. Bővebb részletekről IDE KATTINTVA olvashat.

Ha nincs ügyfélkapu regisztrációja a következő lehetőségek közül választhat:

Kitöltési útmutató képekben: IDE KATTINTVA

Gyermeknapi meglepetés és ajándékozás a beteg gyermekek részére:

Családtámogatás

Egy ilyen típusú betegség hosszú hónapokig, évekig tartó kórházi kezelést igényel és jó esetben is öt év tünetmentesség után mondják ki az orvosok, hogy meggyógyult. Ez az időszak mind fizikailag, lelkileg és anyagilag is nagy terhet ró az érintett családokra, mindezt átvészelni külső segítségnyújtás nélkül szinte lehetetlen. Hogyan segítünk?

Kirándulások, ünnepségek

A leukémiás és daganatos beteg gyermekeket nevelő családok részére kirándulásokat, táborokat szervezünk, ahol az érintett családok megismerhetik egymást, kicserélhetik tapasztalataikat és megoszthatják gondjaikat. Az éppen aktuális ünnepségeket is megtartjuk (Farsang, Húsvét, Gyermeknap, Mikulás, Karácsony) ajándékozással egybekötve.

Az ilyen események jó alkalmat adnak arra is, hogy találkozhatnak a szakemberekkel. Ebben a környezetben könnyebben megnyílnak és az orvosokkal is kötetlenebbül tudnak beszélgetni, tanácsot kérni.

Terápiás jellegű kézműves foglalkozás

Rendszeresen tartunk a kis betegeknek és szüleiknek terápiás jellegű kézműves foglalkozásokat, amelyeken segítőink is részt vesznek. Ilyenkor egy kicsit megfeledkezhetnek a mindennapok küzdelmeiről és átélhetik az alkotás örömét.

Műszervásárlás

A leukémiás és daganatos beteg gyermekek ellátásához nélkülözhetetlenek a modern orvosi műszerek, egyszer használatos eszközök, amelyek beszerzésében is részt vállal az alapítvány, mind ezt az orvosok előzetes egyeztetésével tesszük.

Sterilcsomag

Magyarországon két gyermek-hematológiai centrumban végeznek csontvelő transzplantációt. A beavatkozás után a kis betegek szervezete olyan gyenge, hogy a gyógyulásukhoz nélkülözhetetlen a steril környezet biztosítása. Ezért minden leukémiás és daganatos beteg gyermek részére, akin csontvelő átültetést végeztek úgynevezett steril csomagot adunk át, amelyben megtalálhatók az otthoni megfelelő steril körülmények biztosításához a legfontosabb fertőtlenítő szerek, egészségügyi kiegészítők. BŐVEBBEN

Kórházpedagógusok támogatása

Országosan háttéreszköz támogatást nyújtunk az osztályokon dolgozó kórházpedagógusoknak ezzel biztosítva, hogy minél hatékonyabban tudják fejleszteni a jelenleg kezelés alatt álló gyermekeket és igény szerint segítsenek a tanulásban, hogy visszatérve a betegség után ugyanott tudják folytatni a hétköznapokat ahol egészséges társaik.

Kérjük, támogassa a beteg gyermekek gyógyulását adója 1%-ával! KÖSZÖNJÜK!

akkor itt:Nemzeti Adó és Vámhivatal E-SZJA oldalán keresztül könnyedén kitöltheti rendelkező nyilatkozatát és adóbevallását is ellenőrizheti.

A kedvezményezett adószáma rovatba írja be kötőjel nélkül a:18557071-1-09 adószámot,
így támogathatja a leukémiás és daganatos beteg gyermekeket.

Közlemény: Beteg gyermeknek

Akut leukémia tünetei és kezelése

2018. Április 25. Szerda

A betegség diagnosztizálása kétféleképpen történhet. Az egyik lehetőség, hogy a beteg tünetei - például a fáradékonyság, a vérszegénység miatti panaszok, a bőrvérzés vagy a fertőzésekre való hajlam - miatt keresi föl az orvost.