Segítsen Ön is a Rákos beteg gyermekeken!

2019. Január 10. Csütörtök

Kérjük adója 1%-ával támogassa a Hajdú-Bihar megyei Daganatos és Leukémiás beteg gyermekek gyógyulását! Adószámunk: 18557071-1-09

A Remény a Leukémiás Gyermekekért Közhasznú Alapítvány személyes érintettség révén jött létre 1999-ben, azzal a céllal, hogy támogassa a leukémiás és daganatos beteg gyermekeket és családjukat, valamint az őket gyógyító centrumokat.
Az alapítvány debreceni székhellyel rendelkezik, tehát az ország egyik legszegényebb régiójában vagyunk jelen a legaktívabban.

Minden daganatos gyermeket nevelő, rászoruló, kérelmező családot támogatunk, így Magyarországon az egyik legkiterjedtebb segélyezési tevékenységet végezzük.
Szociális segéllyel, temetési- és rendkívüli segéllyel, élelmiszer és steril csomagok átadásával.
1999 és 2018 között összesen, közel 150 millió forinttal támogattuk a családokat szociális segély formájában.

A mindennapok során, személyes tapasztalatok alapján tudjuk, hogy komoly hiányosságok mutatkoznak Magyarország egészségügyi intézményeiben, így a gyermek-hematológiai centrumokban is. 19 éve rendszeresen segítjük az osztályokat műszerek, orvosi eszközök, bútorok beszerzésében.

A legszorosabb kapcsolatot a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Intézet Gyermek Hematológiai-Onkológiai Tanszékkel ápoljuk, több mint 72 millió forinttal támogattuk gyógyító munkájukat
, valamint a Remény a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány foglalkoztat 1 fő segítő szakembert, aki a klinikán gyógyuló beteg gyermekek rehabilitációjával foglalkozik.

Dr. Szegedi István:
"Mindenki számára példamutató lehet az a céltudatos, önérdeket teljesen mellőző, kizárólag a beteg gyermekek, és családjaik igényeit figyelembe vevő segítőkészség, mely a Remény a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány 19 éves munkáját jellemzi. Az Alapítvány elkötelezettsége, állhatatos tevékenysége révén országosan segíti a leukémiás és daganatos beteg gyermekeket, a Gyermek-onkológiai centrumokban dolgozó orvosok, nővérek és segítő szakemberek munkáját. Köszönet és megbecsülés illeti elhivatott munkájukat!"

Kérjük 2019-ben is rendelkezzen adója 1% -ával és segítse a daganatos és leukémiás beteg gyermekek gyógyulását!
1. Ha egyéni vállalkozó vagy ÁFA bevallásra kötelezett magánszemély, az eva és a kata hatálya alá bejelentkezett egyéni vállalkozó, akkor 2019. február 25-ig adhatja le adóbevallását a NAV (APEH)-nak. Ha adója 1%-áról nem rendelkezett, azt utólagosan is megteheti a bevallás részét képező 18EGYSZA jelű önálló nyomtatványon, 2019. május 20-ig. Adószámunk: 18557071-1-09

2. Amennyiben magánszemélyként küldi be adóbevallását, és rendelkezik ügyfélkapu regisztrációval,
akkor itt: Nemzeti Adó és Vámhivatal E-SZJA oldalán keresztül könnyedén kitöltheti rendelkező nyilatkozatát és adóbevallását is ellenőrizheti. (2019. március 15-töl lesz elérhető)

A kedvezményezett adószáma rovatba írja be kötőjel nélkül a: 18557071-1-09 adószámot, így támogathatja a leukémiás és daganatos beteg gyermekeket. A kötőjelet a rendszer automatikusan teszi be, ön csak a számokat írja be.
Bővebb részletekről IDE KATTINTVA olvashat. Fontos! Május 20-ig tud így segíteni a beteg gyermekeken!

3
. Ha Önnek még nincs Ügyfélkapu regisztrációja, az adóbevallási tervezet postázását március 15-ig kérheti. Március 15. után az igényét már csak személyesen a NAV ügyfélszolgálatain nyújthatja be.
Az igénylés alapján adóbevallási tervezetét 2019. április 30-áig kapja meg postán.

Ha ön majd megkapta postán az adóbevallási tervezetét, ne felejtse el átnézni, hogy az adatok helyesek-e. Ha nem kíván módosítani rajta, úgy további teendője az adóbevallással nincs. Viszont ne feledje adója 1+1%-áról is rendelkezhet, ezzel támogathatja az ön által kiválasztott civil szervezetet és egyházat. Adószámunk: 18557071-1-09
A levélben megtalálja az EGYSZA lapot, amelyet kitöltve küldjön vissza díjmentesen, a mellékelt válaszborítékban május 20.-ig. Az EGYSZA lap kitöltéséhez talál mintát IDE KATTINTVA.
A lezárt borítékot írja alá a leragasztásnál keresztezve, valamint írja rá adóazonosító jelét is. Boríték elkészítéséhez talál mintát IDE KATTINTVA

Támogassa adója 1%-ával a leukémiás és daganatos beteg gyermekek gyógyulását.
A kedvezményezett adószáma rovatba írja:

Ha nincs ügyfélkapuja az adó 1 %-áról a 18EGYSZA jelű nyomtatványon rendelkezhet amelyet, 2019. május 20-ig küldheti el az adóhivatalhoz postai úton vagy a NAV ügyfélszolgálatain személyesen.

Amennyiben az adóbevallás leadásakor nem rendelkezett a jövedelemadó egy százalékáról, később is lehetőség van feladni a rendelkezést; egészen 2019. május 20-ig. ügyfélkapun keresztül elektronikusan, vagy a korábbi években megszokott módon, önállóan lezárt, adóazonosító jelével ellátott postai borítékban (amelyet a ragasztást keresztezve aláírni szükséges) postán vagy a NAV ügyfélszolgálatain személyesen.

Amennyiben ön ügyfélkapu regisztrációval rendelkezik, úgy március 15-től elektronikusan is megtekintheti a NAV által elkészített adóbevallás tervezetét. Bővebb részletekről IDE KATTINTVA olvashat.

Ha nincs ügyfélkapu regisztrációja a következő lehetőségek közül választhat:

Kitöltési útmutató képekben: IDE KATTINTVA
3. Juttassa el munkáltatójához vagy, könyvelőjéhez 2019. május 10-ig vagy a bevallástól elkülönülten 2019. május 20-ig közvetlenül a NAV-hoz (APEH-hez) és segítse ezzel a beteg gyermekek gyógyulását!

Országosan évente 300 gyermeknél diagnosztizálnak leukémiás vagy daganatos megbetegedést.

SEGÍTSEN ADÓJA 1%-ÁVAL, HOGY ESÉLYT KAPJANAK A GYÓGYULÁSRA A BETEG GYERMEKEK!

1. Ha egyéni vállalakozó vagy ÁFA bevallásra kötelezett magánszemély, az eva és a kata hatálya alá bejelentkezett egyéni vállalkozó, akkor 2019. február 25-ig adhatja le adóbevallását a NAV (APEH)-nak. Ha adója 1%-áról nem rendelkezett, azt utólagosan is megteheti a bevallás részét képező 17EGYSZA jelű önálló nyomtatványon, 2019. május 20-ig. Adószámunk: 18557071-1-09