Adóbevallását küldi meg a NAV! Jön az e-bevallás!

2019. Május 14. Kedd

A NAV idén külön kérés nélkül készítette el az emberek szja-bevallási tervezetét, amelyek március 14-től elektronikus formában is elérhetőek az ügyfélkapun keresztül.

Kérjük 2019-ben is rendelkezzen adója 1% -ával és segítse a daganatos és leukémiás beteg gyermekek gyógyulását! Adószámunk: 18557071-1-09

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal honlapján az erre a célra kialakított oldalon mindenki megnézheti a SZJA-bevallás tervezetét, ott ellenőrizheti és jóváhagyhatja, illetve adó 1+1%-áról is rendelkezhet. Adószámunk: 18557071-1-09

Ha önnek van ügyfélkapu regisztrációja, akkor a NAV honlapján akár most is jóváhagyhatja adóbevallását miután ellenőrizte helyesek-e az adatok, minden önt megillető kedvezmény érvényesítésre került-e. Természetesen adóbevallása során idén is lehetősége van adója 1+1%-áról rendelkezni.

Leírjuk lépésenként, hogy tudja jóváhagyni adóbevallását és hogyan rendelkezhet adó 1+1%-áról. Kérjük ne hagyja el az oldalt míg az útmutatást végig nem olvassa!

Adóbevallás jóváhagyása:

Lépjen be az erre kialakított elektronikus felületre a NAV honlapján keresztül ügyfélkapus regisztrációjával. A linket megtalálja lentebb!

Ahhoz hogy megnézze az adóbevallás részletei és jóváhagyja azt, kattintson az „átnézem” gombra. Láthatja tervezete egyenlegét, hogy ön visszaigényelhet, esetleg fizetendő adója van, vagy egyenlege nulla forint. „Teljes tervezet” feliratra kattintva megnézheti a részleteket. Ha ezek az adatok az ön nyilvántartásával megegyeznek, kattintson az „beadás” gombra.

Ezzel ön sikeresen benyújtott a 2018 évről szóló személyi jövedelemadó bevallását.

Ne feledkezzen meg adója 1+1%-ának felajánlásáról! Csak 1 perc! Mentsen életet!

1. lépés: Bevallása mellett megtalálja az 1+1 %-os nyilatkozat ablakot, ahol a „nyilatkozom” gombra kattintva rendelkezhet adója 1%-áról, ezzel segítve a támogatásra szorulókat.

2. lépés: Az „azonosítás” gombra kattintva írja be személyes adatait, ha hozzájárul hogy a címadatokat átadhatják a kedvezményezett civil szervezet számára. Illetve tegyen pipát a hozzájárulok rublikába.

3. lépés: Töltse ki a Rendelkező Nyilatkozatot. A kedvezményezett adószáma rovatba írja be kötőjel nélkül a 18557071-1-09 adószámot, így támogathatja a leukémiás és daganatos beteg gyermekeket. A kötőjelet a rendszer automatikusan teszi be, ön csak a számokat írja be.

4. lépésben rendelkezzen +1%-áról egy technikai számmal rendelkező egyház számára.
5. lépés: Kattintson a „Mentés” gombra, de figyeljen oda, mert ez még nem azonos a nyilatkozat véglegesítésével!
6. lépés: Kattintson a „Beadás” gombra, ezzel nyilatkozatát sikeresen beküldte, más teendője nincs.

NAV E-SZJA bevallását itt tekintheti meg:Nemzeti Adó és Vámhivatal E-SZJA

A rendelkezés menetéről készült képekkel illusztrált segédletét, itt megtalálja: IDE KATTINTVA

Amennyiben nincs ügyfélkapu regisztrációja, adója 1%-áról a következő módon rendelkezhet:

Kitöltési útmutató képekben: IDE KATTINTVA
3. Juttassa el könyvelőjéhez 2019. május 10-ig vagy a bevallástól elkülönülten 2019. május 20-ig közvetlenül a NAV-hoz (APEH-hez) és segítse ezzel a beteg gyermekek gyógyulását!

3. Juttassa el munkáltatójához vagy, könyvelőjéhez 2019. május 10-ig vagy a bevallástól elkülönülten 2019. május 20-ig közvetlenül a NAV-hoz (APEH-hez) és segítse ezzel a beteg gyermekek gyógyulását!

1.Ha magánszemély, ÁFA fizetésre kötelezett magánszemély, őstermelő, egyéni vállalkozó, akkor 2019. május 20-ig adhatja le adóbevallását a NAV (APEH)-nak és rendelkezhet adója 1+1%-áról.Adószámunk:18557071-1-09

2. Amennyiben rendelkezik ügyfélkapu regisztrációval, akkor itt: Nemzeti Adó és Vámhivatal E-SZJA oldalán keresztül könnyedén kitöltheti adó 1% rendelkező nyilatkozatát már most! Már elérhető!

A kedvezményezett adószáma rovatba írja be kötőjel nélkül a: 18557071-1-09 adószámot, így támogathatja a leukémiás és daganatos beteg gyermekeket.

Bővebb részletekről IDE KATTINTVA olvashat. Fontos! Május 20-ig tud így segíteni a beteg gyermekeken!

Adóbevallása 2019. március 14-töl elérhető ügyfélkapun keresztül! Már elérhető IDE KATTINTVA!

3. Ha Önnek még nincs Ügyfélkapu regisztrációja, az adóbevallási tervezet postázását 2019. március 18-ig kérhette. 2019. március 18. után az igényét már csak személyesen a NAV ügyfélszolgálatain nyújthatja be.
Az igénylés alapján adóbevallási tervezetét 2019. április 30-áig kapta meg postán.

Ha ön megkapta postán az adóbevallási tervezetét, ne felejtse el átnézni, hogy az adatok helyesek-e. Ha nem kíván módosítani rajta, úgy további teendője az adóbevallással nincs. Viszont ne feledje adója 1+1%-áról is rendelkezhet, ezzel támogathatja az ön által kiválasztott civil szervezetet és egyházat. Adószámunk: 18557071-1-09

A levélben megtalálja az EGYSZA lapot, amelyet kitöltve küldjön vissza díjmentesen, a mellékelt válaszborítékban május 20.-ig. Az 18SZJA-EGYSZA lap kitöltéséhez talál mintát IDE KATTINTVA.
A lezárt borítékot írja alá a leragasztásnál keresztezve, valamint írja rá adóazonosító jelét is. Boríték elkészítéséhez talál mintát IDE KATTINTVA

Kérjük, írja be a Remény a Leukémiás Gyermekekért Közhasznú Alapítvány
adószámát: 18557071-1-09 Köszönjük!

Amennyiben az adóbevallás leadásakor nem rendelkezett a jövedelemadó egy százalékáról, később is lehetőség van feladni a rendelkezést; egészen 2019. május 20-ig. ügyfélkapun keresztül elektronikusan, vagy a korábbi években megszokott módon, önállóan lezárt, adóazonosító jelével ellátott postai borítékban (amelyet a ragasztást keresztezve aláírni szükséges) postán vagy a NAV ügyfélszolgálatain személyesen.