IBAN: HU61-11993001-02325172-10000001
Swift kód: GIBA HU HB

Remény és Hit családi nap!

2012. Október 15. Hétfő

Egy nagyon szép napot tölthettek el a leukémiás és daganatos beteg gyermekekkel és családjaikkal a Pizza Holiday és a Remény a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány szervezésében. Délben, a pizzázóban volt a gyülekező ahol egy szépen megterített asztal várta a gyerekeket és szüleiket és a finomabbnál finomabb ételből fogyaszthattak. Az ebéd után mindenki igyekezett a Klinika moziba, hiszen itt kezdődtek a változatos délutáni közös programok. A kézműves foglalkozáson az önkéntesek segítségével készültek a színes falevél manók, de volt sütőtök figura készítés és Radics Zoltán jóvoltából mézeskalács díszítés valamint ki lehetett próbálni egy új technikát a killingezést, ami nem más, mint egy kis pálca segítségével papír csíkokból virágok és levelek sodrása. Az elkészült alkotások nagy sikert arattak.

Köszönjük a célzott támogatásokat szeptemberben!

Köszönjük a célzott támogatásokat szeptemberben is!
2012. Október 12. Péntek

2012. májusától lehetőséget biztosítunk arra, hogy támogatásukat célzottan egy-egy családhoz eljuttassák, ezzel könnyítve nehéz helyzetükön. Szeptemberben 17 leukémiás és daganatos beteg gyermeket nevelő család részesült, összesen 242.950 forintnyi támogatásban.
A családokat kiértesítettük, és a napokban utaljuk részükre az összeget.

Segíteni öröm!

2012. Október 10. Szerda

Hogyan szerezhet örömöt a leukémiás és daganatos beteg gyermekeknek mikulásra és karácsonyra?

Nem kell mást tenni, mint egy cipős dobozt megtölteni a saját elképzelése szerint olyan ajándékokkal, amelyek elviselhetőbbé tehetik a kis betegek számára a hosszú hónapokig tartó kórházi kezelések mindennapjait, pl: színes ceruzák rajzeszközök, kifestők, társasjátékok, kártyák, gyöngyfűzők, gyurmák stb.

A dobozba a meglepetések mellé mindenki elküldheti levél formájában jókívánságát, üzenetét, rajzát ezzel is lelki támogatást és erőt adva a gyógyuláshoz, vezető úthoz.

Szeretnénk, ha minél többen csatlakoznának ehhez a kezdeményezésünkhöz, akár csapatok formájában is így munkahelyek, baráti társaságok, iskolák, óvodák.

Az örömteli adományokat eljuttathatják postai úton a következő címre:
Remény a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány,
4032 Debrecen, Cívis u. 5 3/28

Az összegyűlt adományok átadásáról beszámolunk honlapunkon.

Köszönettel fogadunk minden felajánlást, mert annak is öröm, aki adja, és annak is, aki kapja!

A fürdőszoba kialakítására már összegyűlt a pénz, már csak a fűtést kell megoldanunk!

2012. Október 08. Hétfő

Gergőt, a leukémiás kisfiút apukája egyedül neveli nehéz anyagi körülmények között, akik részére a szeptember 17-én közzétett felhívás eredményeként a tegnapi napon az adományok köszönhetően megvásároltuk a csempét, padlóburkolót, ragasztót és fugázó anyagot.

Ezúton is szeretnénk megköszönni mindenkinek a segítségét!

Viszont most tudtuk meg, hogy további támogatásra is szüksége lenne, mivel sajnos otthonukba a fűtés nem megoldott és a tél közeledtével a központi fűtés és egy vegyes tüzelésű kazán beszerzése nagyon fontos lenne számukra, hiszen így a kisfiút a kemoterápiás kezelések után nem tudják a fűtetlen lakásba hazavinni.

Hunor édesapja köszöni mindenkinek a segítséget!

2012. Október 05. Péntek

A kis Hunor édesapja levélben köszönte meg mindenkinek a támogatást fia gyógyulásában. Szeretettel olvassák önök is: